![](https://eretzhefetz.org.il/wp-content/uploads/2023/11/20211018_135012-1-768x373.jpg)
המרכז משמר ומתעד את תרבות היום-יום של קהילת יהודי קוצ'ין – מן העתיקות בקהילות ישראל, את מנהגיה ואת המורשת החומרית והחזותית המיוחדת לה.
תיאור
מושב נבטים, שקם כאחת מאחת-עשרה הנקודות בנגב ב-6 באוקטובר 1946, הוא אחד מכמה ישובי ספר שבהם התיישבו 2800 בני קהילת קוצ'ין שעלו למדינת ישראל בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20.
"יהדות קוצ'ין" היא שם כולל לקהילות היהודיות השונות שישבו במדינת קרלה בדרום-מערב תת-היבשת ההודית – חלקן בעיר קוצ'ין עצמה, ואחרות בסביבותיה – בכפר ארנקולם וביישובים אחרים.
בשנת 1995, לאחר מלאכת איסוף מדוקדקת שארכה שנים מספר, נפתח מרכז מורשת יהדות קוצ'ין ובו מוזיאון המציג חפצי יום-יום, תשמישי קדושה, לבוש וחפצי תרבות חומרית אחרים מתולדות הקהילה, ולצידו בית כנסת על פי מסורת הקהילה; חלקים מבית הכנסת הובאו מקוצ'ין ומה שלא הובא מהודו שוחזר בנאמנות; בכלל זאת נבנתה בימה שניה בעזרת הנשים על פי המנהג המקומי.
קרא עוד
![address icon](/wp-content/themes/twentytwentyonechild/assets/images/osef_icon_place.png)
כתובת
מרכז מורשת יהדות קוצ'ין
נבטים
![mail icon](/wp-content/themes/twentytwentyonechild/assets/images/osef_icon_mail.png)
איש קשר
08-6238299
cochin1152@gmail.com
![time icon](/wp-content/themes/twentytwentyonechild/assets/images/osef_icon_time.png)
שעות פתיחה
א'–ה': 9:30–14:00
בתיאום מראש
דמי כניסה: גמלאי/ילד/סטודנט – 14 ש”ח. מבוגר – 15 ש”ח.
![knew icon](/wp-content/themes/twentytwentyonechild/assets/images/osef_info_icon.png)